Modna wycieczka do Stambułu

Minęło trochę czasu odkąd skończyłam wszystkie moje stroje, więc pomyślałem, że podzielę się wszystkim moim wyglądem + planem podróży z Istambułu! Moja siostra i ja pojechałyśmy do Stambułu i Kapadocji i była to niesamowita podróż!

Podczas naszego pobytu było bardzo gorąco (o wiele goręcej niż typowa pogoda), więc w końcu założyłam wiele sukienek i lekkich kawałków odzieży z mojej szafy. Jeśli planujesz odwiedzić w najbliższym czasie ten region to, polecam pakowanie sukienki maxi, spódniczki, bluzki, luźne spodnie (co jest idealne, ponieważ spodnie z papierowych torebek są teraz w pełni modne!).

Szorty, płaskie sandały lub trampki i oczywiście strój kąpielowy, jeśli chce się zrelaksować w basenie 🙂 Zatrzymaliśmy się w Four Seasons Bosphorus i to było niesamowite. Sam hotel jest piękny i widok z hotelu jeszcze bardziej oszałamiający.

Jeśli planujesz wycieczkę do Stambułu, udostępniłam poniżej plan podróży, jeśli chciałbyś go wykorzystać jako punkt odniesienia dla najlepszych miejsc do odwiedzenia. Stambuł jest tak pięknym miastem i jest tak wiele niesamowitych rzeczy do zrobienia i zobaczenia! XO

Pierwszym przystankiem jest Plac Sultanahmet, kultowa atrakcja Imperium Osmańskiego.


-Dodatkowe lokalizacje do zwiedzania to: Hagia Sophia (niesamowite miejsce światowego dziedzictwa), słynny Błękitny Meczet jest pierwszorzędnym przykładem architektury bizantyjskiej, zbudowanej w 537 roku. Pierwotnie kościół chrześcijański zbudowany na miejscu starożytnej greckiej świątyni, to pomnik jest historycznie jednym z najświętszych meczetów islamu.

– Hipodrom w Konstantynopolu był publiczną przestrzenią rozrywkową przeznaczoną do wyścigów konnych i rydwanów o wymiarze instytucjonalnym i politycznym. Jego pojemność została oszacowana na 100 000 widzów, a imponująca całkowita długość to 450 metrów.

-Basilica Cistern Ta podziemna konstrukcja została zamówiona przez rzymskiego cesarza Justyniana i zbudowana w 532. Największa zachowana bizantyjska cysterna w Stambule została zbudowana przy użyciu 336 kolumn, z których wiele zostało uratowanych z ruin starożytnej świątyni. Uderzające cechy obejmują słynne, rzeźbione kapitele. Jego symetria i sama świetność poczęcia zapierają dech w piersiach, a jego przepastne głębie są wspaniałe. Obiad w Four Seasons Sultanahmet. To historyczne więzienie jest znane jako jeden z najpiękniejszych ogrodów na Starym Mieście.

– Po przerwie na lunch na Grand Bazaar, który jest największym międzynarodowym miejscem zakupów tureckiej biżuterii, szlachetnych dywanów i skór.
– Po Wielkim Bazarze przechodzimy do Meczetu Sulejmana, który ma jeden z najpiękniejszych widoków na Stambuł i jego wspaniałą historię.
sztuki reprezentatywne i różnorodne kuchnie etniczne.