Podkłady mineralne – za i przeciw

Trendy w makijażu stale się zmieniają. Jednak od dłuższego czasu utrzymuje się szał na kosmetyki mineralne. Chociaż wcale nie jest już tak oczywistym to, czy rzeczywiście są takim dobrym rozwiązaniem dla naszej cery.

Jeżeli robimy makijaż, to zawsze zależy nam na tym, żeby wyglądał jak najlepiej. I to przez cały czas, kiedy będziemy mieć go na sobie. Dlatego podkłady mineralne budzą tak sprzeczne emocje – bo z jednej strony mogą się okazać dobrym rozwiązaniem dla naszej skóry, natomiast z drugiej spłynąć razem z sebum. Czy podkłady mineralne mogą konkurować z tradycyjnymi, a może dzieli je przepaść? Postaramy się odpowiedzieć na te pytanie, biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety tak zwanych minerałów!

Podkłady mineralne – warto je wprowadzić do kosmetyczki?

Już na początku trzeba stwierdzić, że podkłady mineralne rzeczywiście mogą się okazać naprawdę dobrym rozwiązaniem, ale na pewno nie dla wszystkich typów cer. I podobnie nie dla wszystkich ten sam podkład będzie strzałem w dziesiątkę. Komu więc sięgnięcie po podkład mineralny może wyjść na plus?
kosmetyki do makeupu
Zdecydowanie mogą się u nas sprawdzić, jeżeli jesteśmy posiadaczkami cery skłonnej do alergii. Wówczas płynne formuły mogą nas uczulać i nieść więcej szkód niż pożytku. Podkłady mineralne bazują najczęściej na prostych składach, w których nie znajdziemy nic, prócz właśnie minerałów. Z tego względu na próżno szukać w nich chemii, bo znajdziemy tylko i wyłącznie takie składniki jak krzem, potas, czy wapń.

Podkłady mineralne mają również lżejszą formułę niż te płynne, więc są zdecydowanie łagodniejsze dla naszej skóry. Mogą się sprawdzić jeżeli walczymy z trądzikiem, czy innymi skórnymi problemami. Jeżeli jesteśmy fankami makeup no makeup, to podkłady mineralne również mogą stać się naszym ulubionym produktem służącym do codziennego makijażu.

Często się im jednak stawia zarzut, że szybko spływają z twarzy. I rzeczywiście – mogą się nie okazać najlepszym wyborem dla kobiet posiadających mocno przetłuszczającą się cerę, czy oczekujących od podkładu wysokiego poziomu krycia.